خرید اینترنتی آموزش خوشنویسی تحریر و نستعلیق

این مجموعه برای یادگیری خوشنویسی بسیار موفق بوده است

به جای صرف هزینه های گزاف کلاسهای آموزشی این مربی خصوصی را به خانه ببرید...این مجموعه بهترین راه برای یادگیری خط خوش است.

آموزش خوشنویسی نستعلیق                       آموزش خط تحریر

آموزش خوشنویسی نستعلیق  آموزش خط تحریر

نقش خوش خطي در شغل هاي مختلف

وكالت از جمله مشاغل مهمي است كه براي دادخواهي مي تواند بهترين و كوتاهترين راه ها را در مقابل شاكيان و متهمان قرار دهد. اين شغل نيازمند شناخته شدن است. اگر به نزديكي هاي اداره دادگستري سر بزنيم متوجه جمع زيادي از دفاتر وكالت مي شويم. هر يك از وكلا داراي پتانسيل ها، توانمندي ها و قدرت بيان متفاوتي هستند.

در اين بين برخي ويژگي هاي شخصيتي ديگر نيز موجب ايجاد تمايز و تفاوت در ميان وكلا مي شود.

از جمله ويژگي هايي كه ميان وكلا تفاوت ايجاد مي كند، داشتن خط زيباست. به طوري كه وكلا هر روز بايد نامه هاي زيادي را به نمايندگي از موكلين خود به محاكم قضايي تحويل دهند. بنابراين خوش خط بودن لازمه نوشتن نامه هاي اداري مهم است. علت تاكيد بر اين ويژگي را مي توان در موارد زير شرح داد:

رساندن پيام موكل به محاكم قضايي

وكيل به عنوان نماينده موكلان مي باشد كه اين موكلان ممكن است شاكي و يا متهم باشند. اگر موكل شاكي است كه بايد شكايت خود را به گونه اي تنظيم كند تا دادگاه مطابق با نوشته هاي وي براي صدور راي حاضر شود. در عين حال ارائه مستندات همراه با نامه هاي مكتوب نيز ضرورت دارد. همچنين اگر موكل متهم است، بايد وكيل بتواند به نحو احسن از وي حمايت كند و دفاعيات وي را به شكل مكتوب به دست دادگاه تصميم گيري برساند.

در اين صورت صدور حكم با استناد به مكتوبات وكيل انجام مي شود. حال تصور كنيد وكيل از خط زيبا هيچ بهره اي نبرده است و تمامي نامه هاي موكل را با خطي ناشكيب و بهم ريخته به دادگاه تحويل مي دهد. در اين صورت خواننده‎ي نامه ها، با ديدن اين دست خط فوري نامه را كنار مي گذارد. در نتيجه به عمق پيام و متن آن پي نمي برد و پيگيري عدالت به خوبي انجام نمي شود و چه بسا در رويه دادگاه مشكلاتي نيز ايجاد شود.

 

برقراري ارتباط با موكل

بسياري از موكلان فرصت كافي براي برقراري ارتباط با موكل را ندارند. در اين صورت ترجيح مي دهند تا وكيل تمامي احضاريه ها، دادخواست ها و نتايج جلسات دادگاه را به صورت مكتوب براي آنها ارسال كند. از سوي ديگر به دليل پيچيدگي قانون حقوقي كشور و نامفهوم بودن برخي از جملات، موكلان تمايل زيادي به دريافت مستقيم نامه هاي دادگاه ندارند و از وكيل ميخواهند تا نتايج و نامه هاي واصله از دادگاه را براي آنها به نثر سليس تغيير دهد و نامه جديد را براي آنها ارسال كند.

با اين اوصاف لازم است تا وكيل از خط زيبايي برخوردار باشد تا بتواند تمامي آنچه كه لازم است را به موكل منتقل كند. تصور كنيد وكيل خط ناخوانا و نامرتبي دارد، در اين صورت موكل از خواندن نامه ها باز مي ماند. در نتيجه پيام اصلي منتقل نمي شود و حتي ممكن است برخي از پيغام هاي دادگاه را اشتباه متوجه شود و از پيگيري و مراجعه به دفتر وكالت خودداري كند.

داشتن امضاي زيبا

وكيل از آن دست افرادي است كه در طي روز با نامه زيادي سر و كار دارد كه بايد آنها را تاييد و امضا كند. آموزش خوشنويسي براي يك وكيل داشتن امضاي زيبا اهميت زيادي دارد زيرا تمامي نامه هايي كه توسط وكيل امضا مي شوند، اهميت قضايي و اداري زيادي دارند كه بنابراين وجود يك امضاي زيبا در پاي آن مهم مي شود.

در كنار امضا يك وكيل مي تواند از مهر اختصاصي خود نيز استفاده نمايد و مهر خاص و زيبا هم در كنار امضا ارزش كار او را دو چندان ميكند .

بنابراين خط خوش و امضاي زيبا از ابزارهاي لازم براي شغل وكالت محسوب مي شود و بهتر است اگر هنوز به اين موضوع اهميت نداده ايد تفكرتان را تغيير دهيد .

منبع: khatoghalam.com


برچسب‌ها: ،


۱۱:۳۰:۴۲ | نويسنده : خوشنويسي | نظرات (0)

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :