خرید اینترنتی آموزش خوشنویسی تحریر و نستعلیق

این مجموعه برای یادگیری خوشنویسی بسیار موفق بوده است

به جای صرف هزینه های گزاف کلاسهای آموزشی این مربی خصوصی را به خانه ببرید...این مجموعه بهترین راه برای یادگیری خط خوش است.

آموزش خوشنویسی نستعلیق                       آموزش خط تحریر

آموزش خوشنویسی نستعلیق  آموزش خط تحریر

نحوه در دست گرفتن قلم و تراشيدن قلم ني

نحوه گرفتن قلم در دست
قلم توسط سه انگشت شست، اشاره و انگشت وسط گرفته مي شود. به اين روش كه انگشت وسط تكيه‏گاه قلم شود و دو انگشت ديگر هدايت قلم را به عهده داشته باشند. بايد توجه داشت انگشتها راست باشند و از بند انگشت، خميده نشوند. 

 تراشيدن قلم

براي تراشيدن قلم به چاقوي تيز و خوب نياز است. در انتخاب چاقو حتما از استاد كمك بگيريد. طول برش قلم به اندازه محيط قلم است؛ يعني اگر قطر قلم شما 1 سانتي متر است، محيط آن حدودا 3 سانتي متر مي‏شود. از ابتداي قلم، سه سانتي‏متر پايين آمده و چاقو را در همانجا، عمود بر ميدان قلم بگذاريد.(يعني قلم مستقيم باشد و به چپ و راست مايل نباشد. آنگاه با شيبي مناسب بتراشيد(فتح).

زائده‏هاي دو سوي قلم را نيز برداشته و سر قلم را با زاويه 22 درجه قط بزنيد. بسته به قطر و كيفيت قلم، كمي از پوست پشت آن برداريد تا مركب را در خود نگه دارد. براي قط زدن نبايد با مچ دست بر چاقو فشار آورد بلكه تمام وزن خود را چاقو بيندازيد و بدون فشار زياد دست، قلم را قط بزنيد.

در نهايت لازم به ذكر است اين توضيحات به بيشتر براي يادآوري اندازه‏ها و روش درست كار است و چون خوشنويسي هنري عملي است، نياز به مشاهده و حضور در كلاس است.


برچسب‌ها: ،


۱۲:۰۵:۳۳ | نويسنده : خوشنويسي | نظرات (0)

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :